Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa: Chór Cantate Deo świętował 25-lat

Autor: Mateusz Książkiewicz

Jubileusz 25-lecia istnienia świętował wczoraj (tj. 21 listopada br.) Parafialny Chór CANTATE DEO z Bobowej. Amatorski chór mieszany prowadzą od samego początku czyli 1 października 1996 roku siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Domnika.

Bobowa: jubileusz 25-lecia działalności świętował chór Cantate Deo

W kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Bobowej po wieczornej mszy miał miejsce wyjątkowy koncert zorganizowany z okazji 25-lecia działalności parafialnego chóru Cantate Deo. W skład chóru wchodzą nie tylko parafianie ale również osoby spoza wspólnoty.

Wartym podkreślenia jest fakt, że na przestrzeni 25 lat chór występował na wielu przeglądach i konkursach. M.in. w przeglądzie kolęd w Tuchowie, konkursie chórów w Kamienicy, Przeglądzie Pieśni Pasyjnej w Łużnej. Grupa gościła także w wielu parafiach.

Pandemia nie przeszkodziła działalności chóru, jego członkowie uczestniczyli w przeglądach chóralnych online oraz w warsztatach wokalnych. Bez wątpienia mieszkańcy gminy i miasta Bobowa mogą być dumni z działalności chóru.

Kończąc warto wspomnieć, iż wydarzenie 25-lecia chóru w Bobowej swoją obecnością ale przede wszystkim grą zaszczycił Maciej Somerla – wybitny organista.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy