Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 25 października 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Złote i Diamentowe Gody par gminy Bobowa (TV)

21.10.2015 || Kategorie: Gmina Bobowa, Uroczystości || Autor: Łukasz Augustyn

Wczoraj (20 października br.) w sali koncertowej Dworu Długoszowskich w Bobowej odbyła się wyjątkowa uroczystość jubileuszu 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego – Złotych i Diamentowych Godów.

We wtorkowe południe, od mszy w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Bobowej rozpoczęły się uroczystości Złotych i Diamentowych Godów. Eucharystię w intencji jubilatów odprawił ks. Proboszcz Marian Jedynak, który pod jej koniec udzielił zebranym szczególnego błogosławieństwa. Po zakończonym nabożeństwie wszyscy zaproszeni goście udali się do budynku Szkoły Muzycznej I st. w Bobowej gdzie odbyła się dalsza część wydarzenia. Przybyłe do Dworu Długoszowskich pary przywitał burmistrz Bobowej Wacław Ligęza oraz Agata Wrona kierownik USC w Bobowej. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili również: dziekan dekanatu bobowskiego ks. Marian Jedynak, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś, sekretarz Urzędu Gminy Bobowa Zdzisława Iwaniec.

W tym roku Złote Gody obchodziło 12 par, z czego w uroczystościach nie mogło wziąć udział pięć z nich. Wśród osób, które cieszyć się mogą aż 60-leciem pożycia małżeńskiego znalazły się 3 pary. Podczas części oficjalnej dokonano wręczenia nadanych przez prezydenta RP na wniosek burmistrza Bobowej odznaczeń, a także symbolicznych upominków oraz kwiatów. Małe niespodzianki podarował przybyłym parom również ks. dziekan. Wręczania medali dokonał burmistrz Bobowej oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej.

Po wręczeniu i złożeniu życzeń zebrani w Dworze Długoszowskich mogli wysłuchać prezentacji utworów muzycznych w wykonaniu uczniów i nauczycieli miejscowej szkoły muzycznej. Jan Potoczek, będący jednym z jubilatów odczytał napisane specjalnie na tą okazję wiersze, dedykowane zacnym parom.

Dużym zainteresowaniem cieszył się premierowy występ, niedawno powstałego chóru działającego przy Szkole Muzycznej I st. w Bobowej. Dzieci pod dyrekcją swojej nauczycielki Agaty Miki wykonały znany wszystkim utwór” Takiego Janicka” oraz „ Sto Lat”. Na zakończenie uroczystości zaproszono wszystkich na poczęstunek przygotowany przez Zajazd Ostoja. Rozmowy przy kawie i torcie umilił gra akordeonu.

Wśród grona zacnych jubilatów z terenu gminy Bobowa świętujących 60 – lecie pożycia małżeńskiego znaleźli się:
Stanisława i Stanisław Bugiel
Helena i Stefan Chmura
Olga i Jan Potoczek

50-lecie obchodzili natomiast:
Helena i Stanisław Cieśla
Janina i Michał Gawlik
Maria i Kazimierz Gryzło
Zofia i Wojciech Rymek
Maria i Tadeusz Sarota
Zofia i Stanisław Skrobot
Krystyna i Stanisław Waza
Zdzisława i Stanisław Oświecimscy
Danuta i Stanisław Forczek
Krystyna i Julian Sarkowicz
Eleonora i Bronisław Śliwa
Zofia i Stanisław Turek

fot. Mateusz Książkiewicz