Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 04 czerwca 2020
PWSZ oferta edukacyjna

Tragiczny pożar w Wilczyskach (TV) – Aktualizacja

06.12.2015 || Kategorie: Straż pożarna, Wilczyska || Autor: Justyna Duda

Dzisiejszego wieczoru w pożarze domu drewnianego jednorodzinnego w Wilczyskach (nieopodal stacji PKP) zginął kilkudziesięcioletni mężczyzna. W akcji brało udział kilka jednostek OSP oraz dwa zastępy JRG PSP Gorlice.

Zgłoszenie o pożarze dotarło około godziny 20. Na miejsce skierowano zastępy strażaków ochotników z terenu gminy Bobowa oraz PSP Nowy Sącz. Obecni byli także policjanci z komisariatu w Bobowej oraz zespół pogotowia ratunkowego.

Dowódca akcji strażackiej asp. sztab. Ireneusz Janusz z PSP w Gorlicach, powiedział naszemu portalowi: – Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdziliśmy pożar na paterze budynku drewnianego mieszkalnego. Przyczyna na razie nie jest ustalona. Jako pierwsza na miejscu pojawiła się jednostka OSP Bobowa. Ratownicy weszli do środka w sprzęcie ODO, znaleźli tam obok wersalki jedną osobę, została ona ewakuowana na zewnątrz. Pożar został zlokalizowany i ugaszony. W obecnej chwili trwają czynności reanimacyjne oraz porządkowe – wynoszone są na zewnątrz wszystkie nadpalone rzeczy, przelewane są sukcesywnie wodą. Budynek został sprawdzony pod kątem występowania osób postronnych – tych w budynku nie stwierdziliśmy. Do chwili zakończenia działań ruch na drodze wojewódzkiej odbywał się będzie wahadłowo.

Niedługo po udzieleniu wywiadu przybyła karetka specjalistyczna z Gorlic, której lekarz, po prawie godzinnej resuscytacji stwierdził zgon mężczyzny.