Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 24 września 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

MKS Andrychów ponownie sięgnął po złotą koronkę. Tuż za nim LKS Bobowa (TV)

23.09.2016 || Kategorie: Bobowa, Piłka siatkowa, Sport || Autor: Justyna Duda

W ubiegły weekend (17-18 września 2016 roku) za sprawą VI edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o Złotą Koronkę, Bobowa stała się siatkarską stolicą nie tylko w Polski, ale także Słowacji. Nasze miasto gościło w tych dniach około 150 młodych siatkarzy.

Organizatorem rozgrywek był LKS Bobowa, który we współpracy z Województwem Małopolskim, Starostwem Powiatowym w Gorlicach oraz Burmistrzem miasta Bobowa podjął się tego wyzwania.

Należy podkreślić, że atmosfera rozgrywek, jak i wszelkie kwestie organizacyjne stały na bardzo wysokim poziomie, co potwierdzali w rozmowach z naszym portalem goście. Chętnych do udziału w turnieju drużyn było jeszcze więcej jednak ze względów technicznych, głównie noclegowych, ograniczono ilość zespołów do dwunastu.

Turniej odbywał się sobotniego poranka aż do niedzielnego popołudnia. Jego otwarcia dokonali Adam Urbanek — gospodarz obiektu, a zarazem radny Powiatu Gorlickiego oraz Paweł Popardowski — prezes LKS Bobowa, główny organizator wydarzenia.

Po bardzo zaciętej walce, która była prawdziwym widowiskiem dla przyglądających się z trybun kibiców, ostateczna klasyfikacja szóstej edycji turnieju prezentowała się następująco:
1. MKS Andrychów
2. LKS Bobowa
3. BBTS 1
4. Svidnik (Słowacka)
5. Świętokrzyskie
6. MOSiR Jasło
7. Stara Lubovnia (Słowacja)
8. Poprad (Słowacja)
9.  GKPS Gorlice
10. STS Skarżysko – Kamienna
11. Iskierka Tarnów
12. BBTS 2

Srebrna koronka wywalczona przez młodych siatkarzy z Bobowej może powodować u niektórych niedosyt, jednak naszym zdaniem jest to i tak sukces. Rok temu zawodnikom LKS Bobowa zabrakło szczęścia, przez co otarli się o podium i znaleźli się na nielubianym w sporcie czwartym miejscu. Warto dodać, że bobowski zespół rozegrał w całym turnieju sześć meczów, przegrywając jedynie finałowy. Bobowianie grali w składzie: Gruca Jakub, Flądro Artur, Sobol Tomasz, Wójcik Jakub, Kubisz Karol, Wojtaczka Eryk, Sobol Bartek – libero, Smoszna Michał, Śliwa Jacek, Krupa Miłosz. Ich trenerem jest Popardowski Paweł.

Oficjalne zakończenie wydarzenia zaszczycił swoją obecnością: wicestarosta Powiatu Gorlickiego Jerzy Nalepka, burmistrz miasta Bobowa Wacław Ligęza oraz członek zarządu Powiatu Gorlickiego Adam Urbanek. Przedstawiciele samorządu terytorialnego wraz z organizatorem wręczyli zwycięzcom medale, dyplomy oraz puchary. Najlepsze zespoły, które znalazły się na podium, otrzymały dodatkowo oprawione koronki klockowe, wykonane z brązowej, srebrnej oraz złotej nici przez bobowskie koronczarki. Dla wszystkich uczestników turnieju oraz ich trenerów przygotowano także pamiątkowe koszulki.

Do przeprowadzenia turnieju w znacznym stopniu przyczyniło się wsparcie finansowe udzielone przez Województwo Małopolskie.

Najlepszymi zawodnikami drużyny zostali:
1. MKS Andrychów – Kacper Komendera
2. LKS Bobowa – Tomasz Sobol
3. BBTS 1 – Łukasz Kuczera
4. Svidnik – Adam Jankanic
5. Świętokrzyskie – Patryk Nowacie
6. MOSiR Jasło – Bartosz Wojnarowicz
7. Stara Lubovnia – Adrian Vanco
8. Poprad – Vincent Rzyman
9. GKPS – Adrian Krasowski
10. STS Skarżysko – Kamienna – Bartłomiej Szczygieł
11. Iskierka Tarnów – Jakub Janicki
12.  BBTS 2 – Jakub Świerkosz

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:
rozgrywający: Dawid Sokołowski – MKS Andrychów
I przyjmujący: Jakub Gruca – LKS Bobowa
II przyjmujący: Jakub Wójcik – LKS Bobowa
I środkowy: Mikołaj Badowski – MKS Andrychów
II środkowy: Dawid Maciejewski BBTS Bielsko – Biała
atakujący: Konrad Maleska – BBTS Bielsko – Biała
libero: Samuel Pańko – Svidnik
MVP: Filip Kopaczewski – MKS Andrychów

Wśród sponsorów wydarzenia znaleźli się m.in.: Hotel & Restaurant OSTOJA oraz Hydrotech.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania wywiadów, przeprowadzonych podczas VI Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o złotą koronkę BOBOWEJ.

fot. Dominik Gębarowski / Łukasz Kieroński