Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 16 października 2021

Wilczyska: pięć osób rannych po tym jak samochód uderzył w przepust (TV)

06.08.2018 || Kategorie: Policja, Wilczyska, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Dnia 5 sierpnia br., kilkanaście minut po godzinie 23 na drodze wojewódzkiej nr 981 (Zborowice-Krynica) w miejscowości Wilczyska na prostym odcinku drogi doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Renault, którym podróżowało pięć osób. Wszyscy trafili do szpitala.

Według wstępnych informacji samochodem w kierunku Tarnowa wracała najprawdopodobniej z zabezpieczenia piątka ochroniarzy. W pewnym momencie kierujący Renault zaczął zjeżdżać do fosy w skutek czego pojazd uderzył w betonowy mostek. Siła uderzenia musiała być duża, ponieważ wszyscy podróżujący samochodem zostali zabrani przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitala. Aby wydostać jedną z osób niezbędna była pomoc strażaków.

Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej (dwa z JRG Gorlice i po jednym z OSP Bobowa i OSP Wilczyska), cztery zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz grupa dochodzeniowo-śledcza.

Ruch pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 981 w miejscu zdarzenia odbywał się przez kilka godzin wahadłowo. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne postępowanie oraz praca policyjnych techników.

W momencie wypadku na drodze występowała mgła.

fot. M.Książkiewicz