Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Noworoczne spotkanie w Wilczyskach

Autor: Mateusz Książkiewicz
W ubiegłą niedziele sala Domu Ludowego w Wilczyskach wypełniła się osobami należącymi do stowarzyszeń oraz organizacji działających na terenie tejże miejscowości. Wszystko za sprawą specjalnie zorganizowanego spotkania noworocznego.

Udział w nim wziął także m.in. proboszcz Wilczysk ks. dr Jan Knutelski, burmistrz Wacław Ligęza, komendant Gminny OSP Władysław Mucha, Jadwiga Bryndal dyrektor CKiP Gminy Bobowa oraz dyrektor szkoły Wiesław Tarasek.

Od wielu lat organizujemy takie spotkanie aby móc się jeszcze lepiej zintegrować – mówi Tomasz Tarasek, sołtys wsi Wilczyska. Są dzisiaj z nami strażacy, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, rada sołecka oraz parafialna, członkowie CARITAS, Akcja Katolicka a także osoby które angażują się w życie sołectwa. To właśnie dzięki tym wszystkim osobom nasza miejscowość tętni życiem, bowiem nic nie da się zrobić w pojedynkę. Cieszę się, że mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie aby złożyć sobie życzenia a także porozmawiać o potrzebach i planach na obecny rok – dodaje sołtys.

Oprócz noworocznych życzeń, śpiewane były kolędy a w między czasie można było posilić ciało poczęstunkiem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Takie spotkania są bardzo potrzebne – komentuje Barbara Krok prezes KGW w Wilczyskach. Co ważne panuje tutaj wesoła atmosfera, zwłaszcza, że panowie przynieśli na dzisiejsze popołudnie harmonię i gitarę. Mam nadzieje, że będziemy kontynuować tą tradycje przez następne lata.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy