Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Akcja policji: „Wakacyjne powroty”

Autor: Mateusz Książkiewicz
Od dzisiaj do niedzieli na drogach powiatu gorlickiego, jak również w całej Polsce, będziemy mogli zaobserwować zwiększoną ilość policyjnych patroli. Wszystko za sprawą kończących się wakacji a przez to wzmożonego ruchu pojazdów.

Znaczna większość turystów jako środek wakacyjnego transportu wybrała samochód, dlatego w ten ostatni weekend urlopowego okresu spodziewana jest największa kulminacja natężenia ruchu.

Akcja Wakacyjne powroty 2013 jest kontynuacją prowadzonych działań od początku zakończenia roku szkolnego pn. Bezpieczne wakacje – mówi asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Wzmożoną aktywnością kontroli w zakresie ruchu drogowego były okresy kiedy kończyły się turnusy  oraz tzw. długie weekendy.  Jak wiadomo koniec wakacji to czas powrotów dlatego jeszcze bardziej zwiększając bezpieczeństwo, nasi policjanci aż do niedzieli będą zwracać szczególną uwagę na prędkość, stan trzeźwości, zapięte pasy, sposób przewożenia dzieci a także stan techniczny pojazdów – kończy rzecznik.

Według prognoz z Małopolskiej Policji w dniach od 30 sierpnia do 1 września b.r., najbardziej wzmożony ruch pojazdów zaobserwujemy na drogach krajowych, wojewódzkich i autostradach. Funkcjonariusze oprócz prowadzonych kontroli będą również pomagać kierującym w bezpiecznym dotarciu do celu podróży poprzez:
– nadzorowanie głównych szlaków komunikacyjnych województwa,
– udzielanie wskazówek i rad kierującym, upłynnianie ruchu i kierowanie pojazdów na drogi objazdowe.

Jednocześnie przypominamy zawodowym kierowcom o obowiązującym zakazie poruszania się pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Zakaz obowiązuje:

30 sierpnia 2013 r. – w godzinach 18.00 – 22.00,
31 sierpnia 2013 r. – w godzinach   8.00 – 14.00,
01 września 2013 r. – w godzinach   8.00 – 22.00.

Warto pamiętać aby przed wyruszeniem w trasę sprawdzić aktualną sytuację na drogach za pomocą kamer monitorujących ruch drogowy lub systemach trafic w nawigacjach, które wskakują natężenie ruchu na danych odcinkach trasy:

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy