Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wigilia w bobowskim internacie

Autor: Paulina Wilczyńska
W ubiegłą środę pracownicy oraz wychowankowie internatu w Bobowej zorganizowali wspólną Wigilię. Oprócz tradycyjnego łamania się opłatkiem, spożywania wigilijnych potraw uczniowie zaprezentowali jasełka.

– Bardzo dziękuję gościom, którzy przybyli na naszą uroczystość – rozpoczęła spotkanie opłatkowe w internacie Cecylia Ligęza. Zwłaszcza pani dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych, która nigdy nie opuszcza naszych wigilii, księdzu oraz pani pedagog Bernadecie Libront z Zespołu Szkół Ogólnokształących. Dziękuje również kucharkom z naszego internatu oraz wszystkim pracownikom internatu. Przy okazji z okazji zbliżających się świąt życzę wszystkim spokojnych pogodnych zdrowych świąt, a maturzystom którzy podjęli trud przygotowania do tego egzaminu życzę by poszła im ona pomyślnie, pozostałym zaś uczniom życzę wiary we własne siły. Wigilia w internacie która odbywa się od wielu lat zawsze pozostawia piękne wspomnienia na długie lata.

Trzeba pamiętać, że internat to bardzo często drugi dom młodzieży. Uczniowie spędzają w nim sporo czasu po szkole, dlatego aby ten pobyt im umilić pracownicy internatu organizują tradycyjną wigilię. Krótka scenka na wzór jasełek przedstawiana przez wychowanków została przygotowana pod czujnym okiem Edyty Wołkowicz. Prezentowana przez uczniów wprowadziła wszystkich w świąteczny czas jak i nastrój. Wigilijne spotkania w internacie są przygotowywane co roku, przez co mobilizują i angażują uczniów. Śmiało można stwierdzić, że drzemią w nich prawdziwi artyści.

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy