Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Spotkanie stowarzyszeń oraz organizacji w Wilczyskach

Autor: Mateusz Książkiewicz
Niewątpliwą tradycją jest spotkanie noworoczne w Domu Ludowym w Wilczyskach dla osób, które udzielają się w organizacjach oraz stowarzyszeniach działających na terenie tej miejscowości. W tym roku przybyło prawie 50 osób na czele z księdzem proboszczem Janem Knutelskim, burmistrzem Wacławem Ligęzą oraz sołtysem wsi Wilczysk Tomaszem Taraskiem.

W spotkaniu, jakie miało miejsce 19 stycznia uczestniczył także komendant Gminny OSP Władysław Mucha oraz Wiesław Tarasek dyrektor tutejszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

– Od lat w naszej parafii odpowiedzialnym za organizacje spotkania noworocznego jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – mówi Barbara Tarasek prezes stowarzyszenia. Inne organizacje również chętnie się włączają w ten opłatek, stąd taka liczebność przybyłych gości. Przede wszystkim chciałam podziękować Kołu Gospodyń Wiejskich, bo one tutaj służą swoją pomocą, przygotowują, nakrywają, podają do stołu a potem sprzątają.  Ważne, że wszyscy chętnie tutaj do Domu Ludowego przybywają, nie zamykają się w domach przy włączonym telewizorze by oglądać skoki tylko czują potrzebę wyjścia by wspólnie spędzić czas. Nikt nie zerka na zegarek, że trzeba już iść do domu. 

Niedawno wybrana na prezesa Barbara Tarasek złożyła wszystkim obecnym i nie tylko życzenia: – Nowy Rok puka do nas niosąc ze sobą w darze godziny oczekiwania na wyjątkowe chwile, na spotkania z bliskimi i tego właśnie wszystkim życzę – spotkań w gronie rodzinnym, z sąsiadami, abyśmy dużo wspólnie rozmawiali.

– Cieszę się z dzisiejszego spotkania ponieważ osoby tu przybyłe mają wpływ na życie religijne jak również społeczne, na to co dzieje się w parafii – dodaje ks. Jan Knutelski proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Bp Męczennika w Wilczyskach

Zapytany o charakter swojej obecności burmistrz, o to czy czuje się tutaj bardziej włodarzem czy mieszkańcem śmiało odpowiada, że funkcja w urzędzie to jedno ale liczy się miejsce zamieszkania, przynależność do parafii.

W czasie spotkania wszyscy wspólnie połamali się opłatkiem, złożyli życzenia oraz odśpiewali kolędy. Burmistrz Ligęza w kilku zdaniach podsumował ubiegły rok oraz przybliżył plany na obecny. Akompaniamentem pianina do wspólnego śpiewu zachęcał organista Zygmunt Rak.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy