Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

LKS Bobowa zakończył sezon wygraną w Świnnej Porębie!

Autor: Jakub Oślizło
Za nami ostatnie spotkanie siatkarskie III ligi mężczyzn w tym sezonie. Podczas wszystkich 18 kolejek nie brakowało niespodziewanych zwrotów akcji, dobrze rozegranych piłek oraz ostatecznie wysokiego miejsca w tabeli bo aż piątego! Sobotni wyjazdowy mecz wygrany przez naszych siatkarzy z UKS Zalew Świnna Poręba przypieczętował tylko tą pozycję.

Po sześciu miesiącach trudnej i zaciętej walki na punkty pomiędzy zespołami z całego województwa małopolskiego przyszedł czas na podsumowanie ostatniego spotkania jak i całego sezonu siatkarskiego. W minioną sobotę (29 marca br.) w Świnnej Porębie rozegrany został ostatni, bo 18 mecz kolejki w tym sezonie. Pomimo pierwszych dwóch niezbyt udanych setów nasi siatkarze pokazali, że potrafią walczyć do ostatnich sił by wygrać w pięknym stylu. Po gorszym ubiegłorocznym sezonie już na pierwszy rzut oka widać poprawę w grze zawodników oraz zgranie składu. Sezon 2013/2014 LKS Bobowa kończy z trzydziestoma sześcioma punktami. Przełożyło się na to 18 spotkań w tym 12 meczy wygranych a 6 przegranych. Łącznie padło 42:25 wygranych setów i 1521: 1401 punktów na korzyść bobowskiego zespołu. Taki wynik cieszy nie tylko bobowską kadrę ale również trenera jak i kibiców. Jako portalowi jest nam niezmiernie miło pisać tak pozytywne wieści. Przy okazji pragniemy podziękować zespołowi na czele z Pawłem Popardowskim za miłą i udaną współpracę, natomiast naszym czytelnikom za śledzenie zmagań siatkarzy.  Życzymy by w przyszłym roku udało się osiągnąć jeszcze lepszą pozycję!

– Ostatni mecz trzeciej ligi w sezonie 2013/2014  udało się wygrać wynikiem 3:2. W pierwszym secie przeważał dryżyna UKS Zalew Świnna Poręba, zaskoczyli nas można powiedzieć. Być może spowodowane było to trudami naszej podróży, jednak już w drugiej części spotkania poziom naszej gry wrócił na normalny poziom. Aż w trzecim i czwartym secie zdecydowanie prowadziliśmy. Mecz rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku, który był bardzo wyrównany a przez to emocjonujący. Ostatecznie to jednak nam udało się pokonać gospodarzy. Wygrana sprawiła nam wiele radości, a to że zajęliśmy piąte miejsce na koniec sezonu to ogromny sukses. Niewątpliwie był to jeden z najlepszych od dziesięciu lat sezonów zespołu seniorskiego LKS Bobowa w trzeciej lidze. Myślami jesteśmy już w następnym sezonie, ale na ta chwilę cieszmy się z tego co osiągnęliśmy – skomentował trener Paweł Popardowski

Punktacja

Zespół/Sety

SET I

SET II

SET III

SET IV

SET V

Wynik Końcowy

UKS ZALEW Świnna Poręba

25

25

14

17

13

2

LKS Bobowa

21

22

25

25

15

3

 

LKS Bobowa
Trener: Paweł Popardowski
Wiatr Rafał ( 1 )
Bogusz  Sebastian ( 1 )
Tubek Michał ( 2 )
Tubek Maciej – libero
Bogusz Krystian ( 4 )
Mędoń Piotr ( 7 )
Gryzło Przemysław ( 8 )
Gądkiewicz Damian ( 11 )
Steinhoff  Bogumił ( 12 )
Popardowski Jakub ( 16 )
Zięba Wojciech

 

fot. P. Popardowski (dziękujemy)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy