Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pożar poddasza w domu jednorodzinnym

Autor: Mateusz Książkiewicz
W godzinach nocnych z piątku na sobotę (28 lutego/1marca) dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach odebrał zgłoszenie o pożarze na poddaszu domu mieszkalnego w miejscowości Łużna, przysiółek Wesołów.

Na miejsce został zadysponowany zastęp JRG Gorlice, wóz bojowy z podnośnikiem oraz dwie drużyny strażaków OSP Łużna. Po przybyciu ratownicy stwierdzili bardzo duże zadymienie w najwyższej kondygnacji budynku, dlatego natychmiast ewakuowano mieszkańców domu. Na szczęście obecne na miejscu pogotowie nie stwierdziło u żadnego z nich zatrucia dymem. Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej kuchenka elektryczna znajdująca się w małym pomieszczeniu kuchni gospodarczej. Działania strażaków polegały na zagaszeniu ognia, wentylacji zadymionych pomieszczeń oraz wyniesieniu pozostałości po pożarowych.

Nocne pożary w budynkach mieszkalnych wiążą się z wysokim zagrożeniem życia, ponieważ niczego nie świadomi domownicy mogą zatruć się dymem. Stąd też do takich akcji zostaje zadysponowana większa liczba odpowiednio przygotowanych zastępów straży pożarnej.

Przy czynnościach wyjaśniających okoliczności powstania ognia pracowali również policjanci z KPP w Gorlicach.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy