Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Peregrynacja obrazu Miłosierdzia Bożego w naszym mieście

Autor: Mateusz Książkiewicz
Peregrynację obrazu Miłosierdzia Bożego oraz relikwii św. Siostry Faustyny oraz błogosławionego Jana Pawła II można uznać za rozpoczętą, i to nie tylko dla parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej, ale również dla całej Gminy. Nawiedzenie potrwa 24 godziny, w tym czasie non stop trwają nabożeństwa oraz czuwanie.

Obraz Miłosierdzia Bożego przybył do Bobowej  z Białej Niżnej. Do naszego miasta przyjechał w konwoju dwóch wozów strażackich OSP Bobowa oraz OSP Biała Niżna. Do kościoła wnieśli go druhowie miejscowego OSP, natomiast relikwie niosły delegacje w skład których wchodzili dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz szafarze Eucharystii. Uroczystą Mszę Świętą powitania celebrowało aż 18 księży na czele z księdzem Biskupem Janem Piotrowskim oraz proboszczem ks. Marianem Jedynakiem.

„Mam miłe wspomnienia związane z Bobową, gdyż kiedyś odbywając rowerową pielgrzymkę w 1996 r. z moimi siostrzeńcami nawiedziłem po raz pierwszy miejscowy kościół, a później przejechałem doliną rzeki Białej aż do Tarnowa. Osobiście, jako kapłan miałem okazje być w wielu parafiach, a Bobową ulubiłem szczególnie. Trzy lata temu głosiłem tutaj kazanie podczas odpustu na Wszystkich Świętych, więc nie mogę nie znać tego miasta i cieszyć się jego szczęściem. Jestem osobiście uradowany, że po tej krótkiej przerwie związku ze świętami, mogłem na nowo rozpocząć tę peregrynację, by wprowadzić klimat, tak ważny zresztą dla kościoła, również dla wiernych tej parafii. Peregrynacja przypada przecież na progu tej wielkiej kanonizacji, wielkiego wydarzenia, które dokona się już w Niedzielę Miłosierdzia.  Dzięki tej możliwości chciałbym pozdrowić wszystkich mieszkańców ziemi Bobowskiej, a zwłaszcza wszystkich cieszących się łaską wiary i tych, u których jest jeszcze nie do końca dojrzała. Niech oni wszyscy zawierzą Jezusowi w tym najkrótszym wyznaniu „ Jezu ufam tobie”. Szczęść Boże” – skomentował swoją obecność w Bobowej niedawno nominowany biskup Jan Piotrowski.

Co bardzo ważne i piękne – wielu mieszkańców ze względu na nawiedzenie zdecydowało się na wzięcie urlopu w pracy, dzięki czemu plac kościelny oraz sam kościół wypełnił się po brzegi.

Msza Święta była transmitowana na żywo dla słuchaczy radia RDN Małopolska

„ Jest to dla nas wielkie wydarzenie,  radość i wspaniałe przeżycie nas czeka przez całą dobę. Będzie adoracja całonocna. Pragniemy by to spotkanie z Jezusem Miłosiernym i relikwiami św. Siostry Faustyny i jeszcze Błogosławionego Papieża Jana Pawła II przyniosło obfite łaski w duszach ludzkich, żeby w wielu sercach nastąpiła przemiana, a rodziny się zbliżyły i ze sobą się pojednały. Modlimy się, aby nałogi w parafii się wykorzeniły i miłosierdzie zakrólowało wszędzie – w każdym domu, w każdym sąsiedztwie, w każdej duszy.” – skomentował peregrynację obrazu ks. proboszcz Marian Jedynak

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy