Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Stop Cyberprzemocy! Zajęcia w szkołach gminy Bobowa

Autor: Łukasz Augustyn
W miesiącu kwietniu uczniowie klas pierwszych szkół gimnazjalnych z terenu Gminy Bobowa (Brzana, Siedliska, Bobowa) uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych projektu socjalnego: "Nie daj się zaplątać w sieć. Stop Cyberprzemocy" realizowany przez pracownika socjalnego OPS w Bobowej.

Prelekcje prowadzone były przez pracownika OPS w Bobowej, Jadwigę Kmak w ramach specjalizacji drugiego stopnia w zawodzie pracownik socjalny, specjalność: Praca socjalna z osobą i rodziną z problemem przemocy. W ramach działań projektowych uczniowie uczestniczyli w wykładach oraz warsztatach poświęconych problemowi cyberprzemocy prowadzonych przez psychologa Marię Langer oraz Jadwigę Kmak – pracownika socjalnego. Młodzież gimnazjalna mogła dowiedzieć się m.in. czym jest cyberprzemoc, jak jej zapobiegać oraz gdzie szukać pomocy. Wzięli również udział w przedstawianiu scenek sytuacyjnych, pracy w grupach oraz przygotowywaniu prac plastycznych.

Idea projektu spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy dzięki któremu realizacja była możliwa, a także Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszki Wypych i dyrekcji poszczególnych szkół objętych działaniami za co realizator projektu serdecznie dziękuje. Podjęte działania uświadomiły wszystkich, że problem Cyberprzemocy istnieje a potrzeba podejmowania podobnych inicjatyw edukacyjnych i prewencyjnych wśród dzieci i młodzieży jest ogromna.

Podziękowania ze strony realizatora projektu należą się również Marii Langer – Psychologowi, Mariuszowi Haluch – Przedstawicielowi Komisariatu Policji  w Bobowej, Wiesławie Magiera oraz Beacie Szafraniec – pracownikom socjalnym OPS Bobowa,  za wsparcie, zaangażowanie i pomoc przy realizacji projektu.

źródło/foto: Jadwiga Kmak

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy