Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Druhowie z OSP Wilczyska zespołem na miarę mundialu! (FILM)

24.06.2014 Autor: Jakub Oślizło
Podobnie jak w latach ubiegłych, w minioną niedzielę 22 czerwca na Orliku przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się piłkarski turniej Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Bobowa o puchar Burmistrza Miasta Wacława Ligęzy.

Rok temu druhowie strażacy z terenu gminy Bobowa mierzyli się ze sobą na boisku w Stróżnej, a zwycięzcą okazały się OSP Wilczyska gospodarzom natomiast przypadło trzecie miejsce.  W tegorocznych zmaganiach wystartowały 5 osobowe zespoły z OSP Bobowa, OSP Brzana, OSP Jankowa, OSP Sędziszowa, OSP Siedliska, OSP Stróżna oraz OSP Wilczyska.

W drużynach nie brakowało różnic wiekowych zawodników, nawet jeśli dochodziła do kilkudziesięciu lat widać było zgranie i zaangażowanie. Pikanterii dodawał rozgrywkom również fakt, że wielu młodszych datą strażaków gra dodatkowo w okolicznych klubach sportowych. Pomimo bardzo zmiennej aury, która obfitowała w słońce, a momentami nawet w ulewny deszcz, kibice nie zawiedli. Impreza niewątpliwie miała także swój strażacki klimat w którym nie brakowało życzliwości i pogody ducha. Wracając do samych rozgrywek można się pokusić o stwierdzenie, że ciekawsze widowisko można było oglądać w niedzielne popołudnie w Bobowej niż przed telewizorami na mundialu. W spotkaniach nie brakowało ciekawych akcji, zdarzały się liczne kontuzje oraz rzuty karne.

Jak wszyscy zgodnie podkreślali nie chodziło tutaj o wyniki, lecz o wspólne spotkanie się druhów, których łączy przynależność do bardzo zaszczytnego grona ludzi, niosących pomoc innym. Wśród gości turnieju nie zabrało włodarzy gminy Bobowa wraz z sołtysami poszczególnych miejscowości. Byli także obecni przedstawiciele Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oddział w Gorlicach m.in. prezes Krzysztof Kosiba, wiceprezes – Tomasz Tarasek ( organizator) oraz sekretarz Wojewódzkiego Sądu Honorowego ZOSP dh Przemysław Wszołek.

Dla druhów strażaków został także przygotowany grill oraz zimne napoje.

– Organizatorem turnieju jak co roku jest Zarząd Gminny OSP RP w Bobowej – wydarzenie skomentował prezes gminnego zarządu OSP RP w Bobowej Tomasz Tarasek. Dawniej rozgrywki piłkarskie organizowaliśmy w okresie zimowym przy okazji Mikołaja na hali sportowej. Jednakże trzy lata temu postanowiliśmy wprowadzić zmiany, aby sportowe zmagania odbywały się w okresie letnim na dostępnych przy każdej szkole naszej gminy boiskach sportowych. Co roku wybieramy inną miejscowość aby każda z jednostek była doceniona oraz zauważona. W tym turnieju nie chodzi głównie o pierwsze, drugie czy trzecie miejsce, chociaż nie da się ukryć, że to też jest istotne, ale przede wszystkim najważniejsze jest to, że są wszystkie jednostki OSP z terenu gminy i bardzo dobrze się bawimy razem. Nagrodę w postaci pucharów ufundował pan burmistrz Bobowej zresztą turniej nosi nazwę: Turniej drużyn strażackich z terenu gminy Bobowa o puchar burmistrza. 

Ranking:
miejsce I – OSP Wilczyska
miejsce II – OSP Jankowa
miejsce III – OSP Stróżna

Wyróżnienia otrzymały:
OSP Sędziszowa
OSP Siedliska
OSP Brzana
OSP Bobowa

 

W razie niedostępności materiału prosimy odświeżyć stronę.

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)