Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Druhowie z OSP Wilczyska zespołem na miarę mundialu! (FILM)

24.06.2014 Autor: Jakub Oślizło
Podobnie jak w latach ubiegłych, w minioną niedzielę 22 czerwca na Orliku przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się piłkarski turniej Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Bobowa o puchar Burmistrza Miasta Wacława Ligęzy.

Rok temu druhowie strażacy z terenu gminy Bobowa mierzyli się ze sobą na boisku w Stróżnej, a zwycięzcą okazały się OSP Wilczyska gospodarzom natomiast przypadło trzecie miejsce.  W tegorocznych zmaganiach wystartowały 5 osobowe zespoły z OSP Bobowa, OSP Brzana, OSP Jankowa, OSP Sędziszowa, OSP Siedliska, OSP Stróżna oraz OSP Wilczyska.

W drużynach nie brakowało różnic wiekowych zawodników, nawet jeśli dochodziła do kilkudziesięciu lat widać było zgranie i zaangażowanie. Pikanterii dodawał rozgrywkom również fakt, że wielu młodszych datą strażaków gra dodatkowo w okolicznych klubach sportowych. Pomimo bardzo zmiennej aury, która obfitowała w słońce, a momentami nawet w ulewny deszcz, kibice nie zawiedli. Impreza niewątpliwie miała także swój strażacki klimat w którym nie brakowało życzliwości i pogody ducha. Wracając do samych rozgrywek można się pokusić o stwierdzenie, że ciekawsze widowisko można było oglądać w niedzielne popołudnie w Bobowej niż przed telewizorami na mundialu. W spotkaniach nie brakowało ciekawych akcji, zdarzały się liczne kontuzje oraz rzuty karne.

Jak wszyscy zgodnie podkreślali nie chodziło tutaj o wyniki, lecz o wspólne spotkanie się druhów, których łączy przynależność do bardzo zaszczytnego grona ludzi, niosących pomoc innym. Wśród gości turnieju nie zabrało włodarzy gminy Bobowa wraz z sołtysami poszczególnych miejscowości. Byli także obecni przedstawiciele Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oddział w Gorlicach m.in. prezes Krzysztof Kosiba, wiceprezes – Tomasz Tarasek ( organizator) oraz sekretarz Wojewódzkiego Sądu Honorowego ZOSP dh Przemysław Wszołek.

Dla druhów strażaków został także przygotowany grill oraz zimne napoje.

– Organizatorem turnieju jak co roku jest Zarząd Gminny OSP RP w Bobowej – wydarzenie skomentował prezes gminnego zarządu OSP RP w Bobowej Tomasz Tarasek. Dawniej rozgrywki piłkarskie organizowaliśmy w okresie zimowym przy okazji Mikołaja na hali sportowej. Jednakże trzy lata temu postanowiliśmy wprowadzić zmiany, aby sportowe zmagania odbywały się w okresie letnim na dostępnych przy każdej szkole naszej gminy boiskach sportowych. Co roku wybieramy inną miejscowość aby każda z jednostek była doceniona oraz zauważona. W tym turnieju nie chodzi głównie o pierwsze, drugie czy trzecie miejsce, chociaż nie da się ukryć, że to też jest istotne, ale przede wszystkim najważniejsze jest to, że są wszystkie jednostki OSP z terenu gminy i bardzo dobrze się bawimy razem. Nagrodę w postaci pucharów ufundował pan burmistrz Bobowej zresztą turniej nosi nazwę: Turniej drużyn strażackich z terenu gminy Bobowa o puchar burmistrza. 

Ranking:
miejsce I – OSP Wilczyska
miejsce II – OSP Jankowa
miejsce III – OSP Stróżna

Wyróżnienia otrzymały:
OSP Sędziszowa
OSP Siedliska
OSP Brzana
OSP Bobowa

 

W razie niedostępności materiału prosimy odświeżyć stronę.

 

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)