Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gorąca atmosfera festynu w Sędziszowej (FILM)

16.06.2014 Autor: Łukasz Augustyn
Bobowa, Siedliska a wczoraj Sędziszowa, to w tych miejscowościach co weekend od początku czerwca odbywają się coroczne festyny rodzinne. Pomimo chłodnej aury na wydarzenie przybyło wiele osób.

Początkowo festyn miał odbyć się końcem maja jednak nawałnice i powodzie jakie nawiedziły nasza gminę wymusiły na organizatorach zmianę terminu. Ostatecznie wybrano z powodzeniem 15 czerwca. Wybór okazał się trafny co widać było po frekwencji osób na festynie. Do Sędziszowej przybyli nie tylko mieszkańcy wsi ale również wiosek ościennych, nie brakowało gości z Wilczysk, Bruśnika, Zborowic czy Łużnej. Nad tym by wydarzenie było dopięte na ostatni guzik czuwał jak co roku zgrany zespół lokalnych działaczy, którzy nie pierwszy raz realizowali takie przedsięwzięcie. Nie sposób nie wymienić wśród nich: ks. Jacka Kupca, rektora kościoła św. Mikołaja w Siedliskach, Stanisława Tabisia sołtysa oraz radnego, Marii Bartoszek dyrektorki Szkoły Podstawowej w Sędziszowej.

Podczas tegorocznego festynu wystąpili: druhowie strażacy z OSP Sędziszowa, którzy zaprezentowali akcje gaśniczą z motywem historycznym prezentując różne stroje, sprzęty oraz metody gaszenia na przestrzeni wieków. Kolejną atrakcją była część artystyczna w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sędziszowej, które zaprezentowały się w przedstawieniu oraz odtańczyły kilka regionalnych tańców w pięknych strojach. Grupą, która zaprezentowała swój talent był także skład tancerzy „Fight Tiger” z Nowego Sącza, którzy zaprezentowali nowoczesny układ choreograficzny. Wstąpiła także Orkiestra Dęta przy OSP w Siedliskach oraz zespół muzyczny „Jaguar”, który dbał o dobrą zabawę do późnych godzin wieczornych.

Oprócz kultury nie zabrakło przepysznej strawy dla ciała, dzięki przepysznej gastronomii m.in. kobiet z koła gospodyń wiejskich, które gościły przybyłych własnoręcznymi wypiekami oraz wyrobami z grilla. Festyn poprowadzili: Jadwiga Bryndal, dyrektor CKiP Gminy Bobowa oraz Ks. Jacek Kupiec.

„ Jak co roku spotykamy się na boisku sportowym w Sędziszowej na festynie zorganizowanym wspólnie z rektorem sprawującym posługę przy kościele Św. Mikołaja. Cel jest szczytny ponieważ dochody uzyskane z tego festynu przeznaczymy na remont naszego zabytkowego kościoła. – mówił Stanisław Tabiś  sołtys wsi Sędziszowa 

Początkowo festyn planowany był na maj tego roku, ale nie odbył się ze względu na powódź. Dzisiaj pomimo lekkiego chłodu dopisali licznie przybyli goście dlatego cieszymy się ze nasza praca nie poszła na marne.”

„Znajdujemy się na festynie rodzinnym w Sędziszowej, którego organizatorem jest rektorat przy kościele Św. Mikołaja w Siedliskach oraz wszystkie organizacje, które działają na terenie rektoratu m.in. Rada Sołecka, Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Sędziszowa, Koło Gospodyń Wiejskich, Szkoła Podstawowa, Ochotnicza Straż Pożarna z Sędziszowej. To są wszyscy ci, którzy korzystają z tego kościoła i dzisiaj, tutaj razem, chcemy się spotkać i przygotować ta zabawę dla wszystkich mieszkańców oraz gości. Na scenie zobaczymy występ dzieci, pokaz tańca średniowiecznego, taniec break dance, orkiestrę dętą z Siedlisk. Są również atrakcje dla dzieci jak festynowa gastronomia, malowanie twarzy czy zjeżdżalnie, przejażdżki konne. Prezentuje się także dzielnie grupa rycerska, ułani. Atrakcji jest dużo, dla każdego coś się znajdzie i dla młodszych i dla starszych” – dodaje ks. Jacek Kupiec rektor kościoła pw. Św. Mikołaja w Siedliskach.

 

W razie niedostępności materiału prosimy odświeżyć stronę.

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)