Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kolizja w Jankowej oraz podsumowanie akcji ZNICZ

Autor: Jakub Oślizło
Pierwszego listopada br. w Jankowej koło młyna na drodze wojewódzkiej nr 981 (Tarnów-Krynica) doszło do kolizji dwóch samochodów. Jeden z samochodów nie zachował bezpiecznego odstępu i najechał na tył Renault. Zdarzenie w gminie Bobowa było jednym z dwóch ujawnionych podczas policyjnej akcji ZNICZ.

– Okres tegorocznej akcji Znicz minął bardzo spokojnie na drogach powiatu gorlickiego. Policjanci odnotowali jedynie dwie kolizje drogowe – mówi asp. Grzegorz Szczepanek oficer prasowy gorlickiej komendy. – Ujawniono również jednego nietrzeźwego kierującego. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek (31.10.2014 r.) o godzinie 22.30 w Bieczu na ul. Załawie. Kierowca Mazdy, chcąc uniknąć zderzenia z sarną, która wbiegła na jezdnię, gwałtownie skręcił uderzając w krawężnik i uszkadzając samochód.

Do drugiego ze zdarzeń doszło 1 listopada o godzinie 14.00 w Jankowej, gdzie w kolizji brały dwa samochody. Ustalenia policjantów na miejscu zdarzenia wskazują, że mieszkaniec Tarnowa, kierujący Citroenem, nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Renault. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji ukarany został mandatem oraz punktami karnymi.

Nietrzeźwego kierowcę policjanci ujawnili 2 listopada o godzinie 8.35 w Szalowej. Mieszkaniec Stróżnej kierował samochodem Audi mając w organizmie 0,7 promila alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem – kończy rzecznik.

W zdarzeniu w Jankowej udział brali druhowie strażacy z OSP Bobowa. Działania ich polegały na zabezpieczeniu miejsca kolizji oraz usunięciu wyciekłych z samochodów płynów na jezdnię.

źródło: KPP Gorlice
fot. Julia Ziomek

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy