Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Spłonął doszczętnie dom oraz budynek gospodarczy (TV)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Tuż po północy z 13 na 14 stycznia br. kilkudziesięciu strażaków z terenu powiatu gorlickiego walczyło z pożarem drewnianego domu oraz budynku gospodarczego w Krygu (gmina Lipinki). Akcję utrudniał bardzo silny wiatr.

O godzinie 00.04 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze traw w miejscowości Kryg nieopodal remizy miejscowej OSP – powiedział jeszcze podczas działań naszemu portalowi mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach. Po przyjeździe na miejsce pierwszego zastępu – OSP Kryg dokonano weryfikacji po której okazało się, że mamy do czynienia z pożarem budynku mieszkalnego – pustostanu oraz gospodarczego. Do działań  zostały zadysponowane zastępy z JRG Gorlice jak i pobliskich jednostek OSP. W działaniach bierze udział 12 zastępów Straży Pożarnej oraz około 50 strażaków. W tej chwili pożar został już zlokalizowany i trwa jego dogaszanie. Strażacy prowadzą także prace rozbiórkowe konstrukcji budowli. Dom był na szczęście nie zamieszkały w związku z tym nie było zagrożenia wobec osób. Akcja była utrudniona poprzez silnie wiejący wiatr, który szybko przenosił oraz podsycał ogień. Na obecną chwilę wyeliminowaliśmy przyczynę, którą mogłoby być zwarcie instalacji elektrycznej bowiem prąd był wcześniej odcięty. Niewykluczone, że pożar powstał w wyniku podpalenia.

Według relacji świadków w pustostanie były widywane wcześniej różne osoby, które urządzały sobie tam schadzki. Ustaleniem sprawców zajmie się policja, która była na miejscu zdarzenia. Już wkrótce relacja filmowa z miejsca zdarzenia.

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy