Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Negatywny finał poszukiwań mieszkańca Wilczysk (TV)

Autor: Paulina Wilczyńska
Niepowodzeniem zakończyła się czwartkowa akcja poszukiwań 66-letniego mieszkańca gminy Bobowa. W działaniach zaangażowanych było prawie 50 osób w tym ratownicy GOPR, policja a także strażacy zawodowi jak i ochotnicy. Na pograniczu Wilczysk i Stróż przeszukano 120ha, trzy stawy, wyrobisko żwiru oraz teren do nich przyległych.

Akcje rozpoczęła odprawa w Domu Ludowym w Wilczyskach, gdzie zawiązano także jej sztab. Obszar poszukiwań został podzielony na sektory. Do działań na akwenach, żwirowisku oraz stawach przydzielono grupę wodno-nurkową JRG Tarnów oraz JRG Kraków zaś na obszarach leśnych oraz łąkach przydzielono GOPR Krynica, strażaków OSP Nowy Sącz (grupa poszukiwawcza z psem) oraz OSP Wilczyska. Tereny wodne sprawdzono przy pomocy sonaru, kamery oraz łodzi, zaś pozostałe sektory przeszukiwano za pomocą odbiorników GPS oraz tzw. szybkich trójek. Sześciogodzinne działania okazały się niestety bezskuteczne.

– Poszukiwania odbyły się z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach – mówi jej rzecznik asp. Grzegorz Szczepanek. Akcja organizowana była na pograniczu Wilczysk oraz Stróż. W działaniach brali policjanci z Gorlic oraz Bobowej, ratownicy GOPR, druhowie z Nowego Sącza oraz Wilczysk a także ekipa płetwonurków. Przeszukiwany był teren leśny, łąki, tereny podmokłe oraz stawy, które znajdują się na pograniczu tych obu miejscowości, gmin. Niestety efekt poszukiwań na tą chwilę jest negatywny, nie znaleziono żadnego śladu po zaginionym. Planowane jest kontynuowanie działań w szerszym, nowym terenie.

Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom o apelu sprzed kilku dni: Mieczysław Liszka – mieszkaniec Wilczysk dalej poszukiwany ! Znajdą tam Państwo rysopis poszukiwanego oraz ostatnie miejsca pobytu, być może ktoś z Państwa ma jakieś informacje warte przekazania policji lub straży.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy