Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Strażacy spotkali się na boisku

30.06.2015 Autor: Paulina Wilczyńska
Strażacy oprócz obowiązku ratowania życia ludzkiego, czasem znajdują czas na chwilę rozrywki. W niedzielę zorganizowano dla nich turniej piłki nożnej, gdzie przez dobrą zabawę mogli nauczyć się współpracy w zespole czy zaufania co później przydaje się podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

– Kolejny turniej o puchar Burmistrza Bobowej drużyn strażackich za nami. Organizatorem było OSP Siedliska, generalnie inicjatorem jest zarząd gminy OSP w Bobowej ale z tym turniejem wędrujemy co roku do innych miejscowości i w tym roku znaleźliśmy się w Siedliskach. Turniej odbył się w dobrej, miłej, strażackiej atmosferze. Wzięły w nim udział wszystkie jednostki z terenu gminy i to sobie bardzo cenimy ze wszyscy druhowie angażują się w tego typu przedsięwzięcia. Strażacy z Jankowej będą nas reprezentować na kolejnym szczeblu turnieju. Na pierwszym turnieju powiatowym piłki nożnej drużyn strażackich powiatu gorlickiego, który odbędzie się 20 września w Bobowej – mówi Tomasz Tarasek, Prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Bobowej.
Wyniki turnieju:
  • I miejsce:  OSP Jankowa
  • II miejsce: OSP Stróżna
  • III miejsce: OSP Wilczyska
Organizacją sportowej rywalizacji zajęli się strażacy z jednostki OSP Siedliska. Całe wydarzenie odbywało się na boisku przy Zespole Szkół  w Siedliskach, a na pomoc strażakom wyszedł również dyrektor tej szkoły Wiesław Job, który  sędziował wraz z Andrzejem Saganem, prezesem KS Bobowa. Na zawodników w czasie wolnym od gry czekał rozpalony grill z kiełbaskami.
– Aby straż pożarna mogła nieść pomoc musi współdziałać kilka czynników. Po pierwsze dobry sprzęt i dobre wyposażenie, po drugie wyszkolona i przebadana, ubezpieczona kadra, po trzecie jeden z najważniejszych tych czynników, czyli wzajemne zaufanie do siebie. Czasem może się zdarzyć, że zaszwankuje sprzęt czy też czynnik ludzki zawiedzie, ale strażak musi mieć pewność że obok jest kolega któremu może zaufać.  To zaufanie do siebie budowane jest w różnoraki sposób m.in. poprzez turnieje piłki nożnej, gdzie drużyna rywalizuje zespołowo i może na sobie polegać. Wielokrotnie strażacy udowodnili,  że są dobrymi organizatorami.  Czy to przy przedsięwzięciach typowo strażackich, czy też sportowo-strażackich. Właśnie tutaj na ziemi bobowskiej 20 września br. zostanie zorganizowany pierwszy powiatowy turniej dla drużyn Ochotniczej Straży Pożarnej w piłkę nożną.  W obecnym czasie trwają prace nad kształtem tego regulaminu.  W najbliższym czasie zostanie on podany w wiadomości publicznej.  Pewne jest,  że każdą gminę będzie reprezentować jedna drużyna.  Czy to wyłowiona w ramach rywalizacji – eliminacji gminnych, czy też drużyna gminna złożona z przedstawicieli poszczególnych jednostek danej gminy – mówi Przemysław Wszołek, członek Wojewódzkiego Sądu Honorowego.

[…] Jak widzimy,  wszystkie drużyny z terenu gminy Bobowa dziś wystartowały.  Mecze odbywają się z zasadami systemu fair play i wzajemnym szacunkiem,  ale jest też dobra zabawa.  Przybyło wiele osób. Są władze Powiatowej Straży Pożarnej także z panem prezesem na czele.  Także myślę,  że warto organizować ten turniej, w następnych latach również.  Inicjatywa narodziła się wiele lat temu. Najpierw na salach gimnastycznych,  ale teraz jak posiadamy taką dobrą bazę sportową na zewnątrz,  to myślę, że na świeżym powietrzu to jest takim dodatkowym atutem.  Należą się gratulacje organizatorom i przede wszystkim samym druhom-strażakom, że mimo licznych obowiązków uczestniczą w tym turnieju i tak licznie przybyli. – mówi Wacław Ligęza, burmistrz Gminy Bobowa.

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)