Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mamy stadion na miarę obiektu olimpijskiego! (TV)

21.09.2015 Autor: Łukasz Augustyn
Zakończyła się kompleksowa modernizacja stadionu sportowego przy ulicy Sportowej w Bobowej. W ramach prawie półtoramilionowego zadania został wykonany szeroki zakres prac dzięki czemu obiekt spełnia najwyższe standardy i oczekiwania.

Od kilkudziesięciu lat stadion nie był poddawany żadnym remontom czy modernizacjom. Działający na niego czas, niesprzyjająca aura a także występujące powodzie odcisnęły na tym obiekcie swoje piętno. Jeszcze nie tak dawno za stadionem była porośnięta wysokimi krzakami strzelnica, która groziła zawaleniem. Dramatyczny krajobraz uzupełniały ławki, wykonane system gospodarczym oraz wybrakowana żużlowa bieżnia. Widok ten na szczęście jest już tylko wspomnieniem.

Przetarg na przebudowę stadionu został ogłoszony w sierpniu 2014 roku przez Urząd Miejski w Bobowej. W ramach postępowania przetargowego wyłoniono zwycięzcę, którym została firma Pyzik z Moszczenicy. Projekt remontu przewidywał m.in. wymianę istniejących elementów ogrodzenia, siatki, słupków i podmurówki. Część ubytków uzupełniono, w większości jednak została całkowicie wymieniona. Trybuny podlegały osobnemu przetargowi, ponieważ do ich sfinansowania przyczyniły się środki pozyskane od Lokalnej Grupy Działania “Beskid Gorlicki”. Kibice dzięki temu mają do dyspozycji cztero i dwu-rzędowe trybuny, z nowymi kolorowymi siedziskami. Obiekt zyskał skocznie wzwyż, skocznie i zeskocznie do skoków w dal, rzutnie oszczepem, rzutnie do pchnięcia kulą ja również boisko wielofunkcyjne oraz bieżnie czterotorową wokół boiska do piłki nożnej wykonaną z nawierzchni poliuretanowej. Zainstalowano także piłkochwyty. Dojście do trybun oraz istniejąca komunikacja została wykonana z kostki betonowej. W rejonie zdemontowanej strzelnicy planuje się wykonanie placu zabaw dla dzieci. Cały obiekt został zabezpieczony nasypami, który ochronią go przed powodzią.

Ten szeroki zakres prac powoduje, że bobowski stadion prezentuje się bardzo profesjonalnie. Obiektu śmiało, mogą nam zazdrościć mieszkańcy okolicznych gmin. Całkowita wartość inwestycji wraz z wcześniejszą modernizacja trybun zamyka się w kwocie 1 mln 400 tys. zł. Środki na ten cel pochodziły z Ministerstwa Sportu i Rekreacji, budżetu gminy oraz LGD Beskid Gorlicki.

Inwestycję podsumowuje w naszym filmie burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, zapraszamy do obejrzenia:

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)