Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Porzucił auto po wypadku. Nietrzeźwego zatrzymano w domu! (TV)

16.11.2015 Autor: Mateusz Książkiewicz
Około godziny 22.00 na pograniczu Siedlisk oraz Biesnej (droga wojewódzka nr 977, Zborowice-Gorlice) doszło do nietypowego zdarzenia drogowego z udziałem Audi A6. Po przybyciu policji oraz służb ratunkowych na miejsce okazało się, że samochód jest pusty a kierowcę odnaleziono dopiero w domu.

Według relacji świadków kierujący Audi A6 kombi jadąc od Bobowej w kierunku Gorlic stracił najprawdopodobniej panowanie nad pojazdem a następnie uderzył w bariery energochłonne po obu stronach jezdni po czym opuścił samochód oddalając się z miejsca zdarzenia. Ponieważ nie wiadomo było dokąd udał się kierowca oraz czy nie było innych pasażerów do zdarzenia wezwano dodatkowe jednostki OSP aby podjąć ewentualne poszukiwania w pobliskim lesie. Niezbędne okazało się także uprzątnięcie drogi ponieważ olej jak i elementy karoserii porozrzucane były w promieniu 100 metrów.

„W piątkowy wieczór około godziny 21.50 zostaliśmy powiadomieni przez świadka o wypadku drogowym, który wydarzył się w miejscowości Biesna. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierowca samochodu Audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne bariery energochłonne. Po zdarzeniu wyszedł z pojazdu i poszedł do pobliskiego lasu. Ustalono, że samochód zarejestrowany jest na mieszkańca Zborowic, gdzie udali się policjanci z Komisariatu Policji w Ciężkowicach. Od domowników usłyszeli, że samochód został sprzedany, a jego obecny właściciel mieszka w miejscowości Kąśna Dolna. Po przybyciu na miejsce zastali w domu nietrzeźwego mężczyznę, który przyznał, że to on kierował pojazdem w chwili zdarzenia, a kolizja była efektem wtargnięcia sarny na jezdnię. Zaprzeczył jakoby był nietrzeźwy w chwili zdarzenia informując policjantów, że alkohol wypił po powrocie do domu, do którego został przywieziony przez członków rodziny. Mężczyznę poddano badaniu trzeźwości. O godzinie 1.30 miał w organizmie 1,13 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy, a następnie zwolniono. Rozbity samochód odholowany został na parking strzeżony.  Przybyli do zdarzenia drogowego strażacy z JRG PSP w Gorlicach uruchomili również dwie jednostki OSP do poszukiwań mężczyzny w lesie. Poszukiwania nie były jednak realizowane, ponieważ mężczyzna bardzo szybko odnalazł się, a przybyli na miejsce strażacy zostali zwolnieni.” – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik KPP w Gorlicach

W akcji brał udział zastęp JRG PSP Gorlice, OSP Łużna oraz OSP Biesna. Na miejscu pracowali także policjanci oraz laweta, która odholowała uszkodzony pojazd na policyjny parking.

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)