Porażką przywitali siatkarze LKS Bobowa nowy rok

Niestety, porażką zakończyły się wczorajsze (tj. 9 stycznia br.) derby seniorów III ligi mężczyzn powiatu gorlickiego. Bobowscy siatkarze z LKS Bobowa ulegli gościom z GKPS Gorlice wynikiem 0:3.

LKS Bobowa rozpoczęła nowy rok od spotkania w hali przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej, w którym zmierzyła się z gorlicką ekipą. Mimo długiej przerwy oba zespoły prezentowały wysoki poziom gry. Pierwszy set był bardzo zacięty, zawodnicy grali na równym poziomie ale to jednak goście pokazali lepszą dyspozycje wygrywając (25:22). W kolejnych dwóch partiach wydawało się ze Bobowa ma szanse na wygraną jednak za każdym razem w decydującej fazie zaczęli popełniać proste błędy, które wykorzystali rywale zwyciężając dwie kolejne części (25:17 oraz 25:21).

” W derbach obie drużyny walczyły bardzo zacięcie. Można powiedzieć, że po przerwie świątecznej gra LKS-u jak i GKPS-u momentami wyglądała różnie. Z pewnością możną pogratulować naszej jak i przeciwnej drużynie dobrej gry w polu, dużej ofiarności oraz wielu ciekawy akcji. Bardzo cieszy mnie postawa młodych zawodników, zastąpili oni podstawowych środkowych, którzy borykają się z problemami zdrowotnymi. Kadeci zasługują na podziękowania, gdyż pełnili świetną rolę zmienników, a najbardziej wyróżniającymi się zawodnikami był libero Rysiewicz Mikołaj oraz Kubiś Karol. Jestem zadowolony, że młodzi zawodnicy mają okazje do zdobycia nowych doświadczeń i mam nadzieję z w przyszłości będziemy mieli z nich duży pożytek.” -skomentował trener LKS-u Bobowa Paweł Popardowski