Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowska młodzież wzięła udział w niezwykłej lekcji historii (TV)

01.12.2018 Autor: Jacek Kieroński
W środę, dnia 28 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej odbyło się wydarzenie patriotyczne z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie szkół z Gminy Bobowa spotkali się w sali gimnastycznej.

W programie tej szczególnej akademii znalazł się m.in. występ dzieci prowadzonych przez Marie Ziomek, nauczycielkę ZSP Bobowa, które odtańczyły „Poloneza” określany jako reprezentacyjny polski taniec narodowy.

Następnie dla wszystkich zebranych zaśpiewali uczniowie ze szkoły podstawowej, stworzony przez nich chór uświetnił akademię pieśniami niepodległościowymi.  Odbyła się także lekcja historii, której wykładowcami byli dr Jacek Magdoń, pracownik rzeszowskiego Instytutu Pamięci Narodowej oraz dr Michał Kalisz. Przygotowane przez nich prezentacje poświęcone były polskim drogom do Nieodległości. Wyjątkowej lekcji historii zorganizowanej w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej towarzyszyła ciekawa wystawa naszego lokalnego miłośnika historii i kolekcjonera Józefa Gucwy. Młodzież z zainteresowaniem oglądała przedmioty związane z przeszłością, a niektóre z eksponatów można było nawet dotknąć. Pod koniec, wszyscy przybyli do bobowskiego Zespołu Szkół Zawodowych mogli skosztować wojskowej grochówki oraz tradycyjnego chleba wiejskiego ze smalcem, które to przygotowała obsługa internatu szkolnego.

– Ta dzisiejsza obecność młodzieży w tym wydarzeniu to swoisty wyraz wdzięczności i szacunku wobec polaków, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę  – mówi Wojciech Szafraniec dyrektor ZSZ w Bobowej. – Cieszę się, że nasza sala wypełniła się dzisiaj po brzegi młodymi ludźmi, bo tak jak mówił Ojciec Święty Jan Paweł II: „Naród, który nie pamięta przeszłości, umiera i nie buduję swojej przyszłości” dlatego my tutaj pamiętamy. Dziękuje wszystkim za udział, za współpracę w organizacji dzisiejszego wydarzenia, dzieciom, młodzieży oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego dzieła.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej, której sponsorem jest OSTOJA – Hotel i Restauracja w Bobowej.

fot. J. Kieroński

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)