Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 17 października 2021

Bobowa zebrała rekordowe 40 133,34 zł podczas XXVII finału WOŚP. Było jeszcze huczniej!

13.01.2019 || Kategorie: Bobowa, WOŚP Bobowa || Autor: Mateusz Książkiewicz

To była szósta Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w dziejach gminy Bobowa. Koordynatorem bobowskiego finału jest od początku Adam Urbanek, członek sztabu WOŚP w Gorlicach a zarazem dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej. Tegoroczna orkiestra dzięki zaangażowaniu wielu osób zagrała jeszcze huczniej!

Przypomnijmy hasło XXVII finału brzmi: Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W bieżącej edycji Wielkiej Orkiestry kwestuje kilkudziesięciu wolontariuszy ze szkół z terenu gminy i miasta Bobowa. O transport grającej dla WOŚP młodzieży zadbała grupa motocyklowa SOKOŁY z Bobowej. Osoby z puszkami zbierały datki pod kościołami w gminie Bobowa ale także w sąsiednich gminach. Same atrakcje przygotowano także w hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej. W godzinach przedpołudniowych odbyła się część sportowa, której gospodarzami były kluby siatkarskie działające w naszym mieście: MKS Podkarpacie Bobowa oraz LKS Bobowa. Popołudnie należało natomiast do małych artystów, którzy śpiewali i grali kolędy. Sporą atrakcję stanowiły zaprezentowane tuż obok sceny motory należące do wspomnianej wcześniej grupy motocyklowej SOKOŁY oraz wystawa dronów, jednego z mieszkańców gminy Bobowa.

Podczas tegorocznego finału w Bobowej zebrano 40 133,34 zł czyli o blisko 12 tys. złotych więcej niż w roku poprzednim (wtedy było 28 256zł). Tym samym padł kolejny REKORD! Gratulujemy!

Należy dodać, że gorlicki szpital w ciągu wszystkich lat działalności fundacji WOŚP otrzymał od niej specjalistyczny sprzęt o wartości 2 064 331,10zł.

Pełna relacja fotograficzna oraz filmowa z XXVII finału w Bobowej dostępna będzie w najbliższych dniach, zapraszamy do śledzenia naszego portalu. Tymczasem kilka zdjęć oraz relacja live jaka była dostępna z fragmentu bobowskiej finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

szó