Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa zebrała rekordowe 40 133,34 zł podczas XXVII finału WOŚP. Było jeszcze huczniej!

Autor: Mateusz Książkiewicz
To była szósta Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w dziejach gminy Bobowa. Koordynatorem bobowskiego finału jest od początku Adam Urbanek, członek sztabu WOŚP w Gorlicach a zarazem dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej. Tegoroczna orkiestra dzięki zaangażowaniu wielu osób zagrała jeszcze huczniej!

Przypomnijmy hasło XXVII finału brzmi: Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W bieżącej edycji Wielkiej Orkiestry kwestuje kilkudziesięciu wolontariuszy ze szkół z terenu gminy i miasta Bobowa. O transport grającej dla WOŚP młodzieży zadbała grupa motocyklowa SOKOŁY z Bobowej. Osoby z puszkami zbierały datki pod kościołami w gminie Bobowa ale także w sąsiednich gminach. Same atrakcje przygotowano także w hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej. W godzinach przedpołudniowych odbyła się część sportowa, której gospodarzami były kluby siatkarskie działające w naszym mieście: MKS Podkarpacie Bobowa oraz LKS Bobowa. Popołudnie należało natomiast do małych artystów, którzy śpiewali i grali kolędy. Sporą atrakcję stanowiły zaprezentowane tuż obok sceny motory należące do wspomnianej wcześniej grupy motocyklowej SOKOŁY oraz wystawa dronów, jednego z mieszkańców gminy Bobowa.

Podczas tegorocznego finału w Bobowej zebrano 40 133,34 zł czyli o blisko 12 tys. złotych więcej niż w roku poprzednim (wtedy było 28 256zł). Tym samym padł kolejny REKORD! Gratulujemy!

Należy dodać, że gorlicki szpital w ciągu wszystkich lat działalności fundacji WOŚP otrzymał od niej specjalistyczny sprzęt o wartości 2 064 331,10zł.

Pełna relacja fotograficzna oraz filmowa z XXVII finału w Bobowej dostępna będzie w najbliższych dniach, zapraszamy do śledzenia naszego portalu. Tymczasem kilka zdjęć oraz relacja live jaka była dostępna z fragmentu bobowskiej finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

szó

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy