Dni Bobowej z dotacją marszałka
Stowarzyszenie Gryf z Bobowej otrzymało po raz kolejny dotację w ramach konkursu pn. "Mecenat Małopolski". Uzyskane od Zarządu Województwa Małopolskiego środki finansowe pozwolą na organizację Dni Bobowej z kulturą żydowską Szalom 2022. W całym województwie małopolskim dofinansowano 239 wydarzeń na kwotę łączną ponad 3,8 mln złotych.
To już kolejny rok, kiedy Stowarzyszenie Gryf z Bobowej otrzymuje wsparcie Zarządu Województwa Małopolskiego. Projekt zgłoszony przez bobowską organizację obejmuje organizację Dni Bobowej z kulturą żydowską Szalom 2022. W tym roku kwota jaką udzielił zarząd to 15 tysięcy złotych. O wynikach konkursu Mecenat Małopolski poinformował dzisiaj, 12 kwietnia 2022 roku, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.
Dziś, kiedy przyszło nam mierzyć się z trudną i wymagającą rzeczywistością wojny na Ukrainie, z obrazami niszczycielskiej agresji Federacji Rosyjskiej, jeszcze bardziej budzi się w nas potrzeba wzmacniania regionalnej i narodowej tożsamości. Chcemy chronić nasze dziedzictwo kulturowe oraz promować inicjatywy, które pozwalają kultywować tradycję, rozwijać pasje i talenty, tak by to co polskie i regionalne nigdy nie zaginęło
– mówi marszałek Witold Kozłowski.
Z uwagi na ogromne zainteresowanie konkursem Mecenat Małopolski – I edycja i dużą liczbę niezwykle wartościowych inicjatyw, które zostały do niego zgłoszone, jako Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydowaliśmy o przyznaniu dofinansowania dla 239 zadań, w łącznej wysokości 3,8 mln zł. Te środki umożliwią realizację festiwali i przeglądów, koncertów, jubileuszów artystycznych, czy innych działań, przypominających o ważnych wydarzeniach w historii Małopolski i naszej Ojczyzny
– dodaje marszałek Witold Kozłowski.
Warto dodać, że Dni Bobowej z kulturą żydowską – Szalom, organizowane są w mieście Bobowa od 2013 roku. Wtedy to do miasta Bobowa przyjechał pociąg wraz z aktorami inscenizacji Wesela Żydowskiego. Od tamtej pory, czyli dziewięciu lat, wydarzenie to cieszy się uznaniem mieszkańców oraz gości.
fot. archiwum własne