Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dni Bobowej z dotacją marszałka

Autor: Mateusz Książkiewicz

Stowarzyszenie Gryf z Bobowej otrzymało po raz kolejny dotację w ramach konkursu pn. "Mecenat Małopolski". Uzyskane od Zarządu Województwa Małopolskiego środki finansowe pozwolą na organizację Dni Bobowej z kulturą żydowską Szalom 2022. W całym województwie małopolskim dofinansowano 239 wydarzeń na kwotę łączną ponad 3,8 mln złotych.

Dni Bobowej z kultura żydowską - Szalom

To już kolejny rok, kiedy Stowarzyszenie Gryf z Bobowej otrzymuje wsparcie Zarządu Województwa Małopolskiego. Projekt zgłoszony przez bobowską organizację obejmuje organizację Dni Bobowej z kulturą żydowską Szalom 2022. W tym roku kwota jaką udzielił zarząd to 15 tysięcy złotych. O wynikach konkursu Mecenat Małopolski poinformował dzisiaj, 12 kwietnia 2022 roku, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Dziś, kiedy przyszło nam mierzyć się z trudną i wymagającą rzeczywistością wojny na Ukrainie, z obrazami niszczycielskiej agresji Federacji Rosyjskiej, jeszcze bardziej budzi się w nas potrzeba wzmacniania regionalnej i narodowej tożsamości. Chcemy chronić nasze dziedzictwo kulturowe oraz promować inicjatywy, które pozwalają kultywować tradycję, rozwijać pasje i talenty, tak by to co polskie i regionalne nigdy nie zaginęło

– mówi marszałek Witold Kozłowski.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie konkursem Mecenat Małopolski – I edycja i dużą liczbę niezwykle wartościowych inicjatyw, które zostały do niego zgłoszone, jako Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydowaliśmy o przyznaniu dofinansowania dla 239 zadań, w łącznej wysokości 3,8 mln zł. Te środki umożliwią realizację festiwali i przeglądów, koncertów, jubileuszów artystycznych, czy innych działań, przypominających o ważnych wydarzeniach w historii Małopolski i naszej Ojczyzny

– dodaje marszałek Witold Kozłowski.

Warto dodać, że Dni Bobowej z kulturą żydowską – Szalom, organizowane są w mieście Bobowa od 2013 roku. Wtedy to do miasta Bobowa przyjechał pociąg wraz z aktorami inscenizacji Wesela Żydowskiego. Od tamtej pory, czyli dziewięciu lat, wydarzenie to cieszy się uznaniem mieszkańców oraz gości.

Społeczność żydowska co roku odwiedza miasto Bobowa. Jorcat cadyka 2019 rok (oglądaj więcej)

fot. archiwum własne

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy