Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wilczyska: Mistrzostwa Małopolski w plażowej piłce ręcznej na nowym boisku!

Autor: Bartek Serafin

W sobotę, 21 maja br. przy Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Wilczyskach, rozegrano pierwszą część Mistrzostw Małopolski w plażowej piłce ręcznej dziewcząt z rocznika 2007/2008. Był to półmetek eliminacji do mistrzostw Polski, co zaowocowało sporym zainteresowaniem ze strony kibiców oraz zaangażowaniem po stronie zawodniczek.  

Sam turniej został poprzedzony uroczystym otwarciem boiska do piłki plażowej przez burmistrza Bobowej – Wacława Ligęzę oraz kilku znamienitych gości. Wśród nich znalazł się m.in. Władysław Nowak właściciel firmy NOWAK-MOSTY, sponsor drużyny, jak również przedstawiciela Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Obecna była także Elżbieta Zielińska – Poseł na Sejm RP i Jadwiga Wójtowicz – Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Podczas wydarzenia Wacław Ligęza, Władysław Nowak, jak również dyrektor szkoły Barbara Włodarz, zostali uhonorowani okolicznościowymi koszulkami drużyny z Wilczysk za swoje zasługi dla promocji tego sportu.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu obiektu, dziewczynki mogły rzucić się w wir rywalizacji z rówieśniczkami z Olkusza, Tarnowa, czy Krakowa.  

Pomimo szalejącego wiatru zawodniczki z gminy Bobowa nie straciły polotu kończąc zmagania na drugim schodku podium. Uległy jedynie piłkarkom ręcznym z Olkusza. Za Wilczyskami uplasowały się kolejno dziewczyny z Tarnowa i Krakowa. 

Już w czerwcu, w Krakowie, odbędzie się kolejna, ostatnia część eliminacji do mistrzostwa Polski, z całego serca więc życzymy Wilczyskom by godnie reprezentowały nasz region na tej imprezie. 

Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!

fot. J. Gomułkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy