Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 16 października 2021

Awans siatkarzy do II ligi coraz bardziej realny! (TV)

08.03.2015 || Kategorie: LKS Bobowa, Sport || Autor: Łukasz Augustyn

Wczoraj (07.03 br.) na hali przy ZS nr 1 w Bobowej obył się mecz między drużynami LKS Bobowa a UMKS Kęczanin Kęty. Spotkanie, w którym bobowianie bez większego trudu pokonali rywali rozgrywane było w ramach III ligi mężczyzn jednak sprawiło, że podopieczni Pawła Popardowskiego są coraz bliżej awansu do II ligi.

Pierwszy set okazał się delikatnie nerwowy bowiem wygrała go drużyna Kęczanina, w zaciętej walce wygrali 3 punktami (25:22). Na szczęście kolejne partie gry należały wyłącznie do naszych bobowskich siatkarzy i tak wygrywali: drugi set 25: 16, trzeci set 25:15 oraz czwarty a zarazem ostatni 25:16. Mecz zakończył się wygraną podopiecznych Pawła Popardowskiego 3:1, rywale próbowali co prawda w akcie desperacji walczyć ze wszystkich sił w ostatnich częściach spotkania, mimo to pozostali bezsilni wobec dobrej gry zawodników LKS-u.

– Zwycięstwo to daje nam co najmniej 2 miejsce w tegorocznych rozgrywkach III ligi tym samym awans do półfinału o wejście do II ligi. Mamy taką chichą nadzieję, że dzisiaj nasi koledzy z Gorlic wygrają z Chełmkiem i za tydzień będzie mecz decydował o pierwszym miejscu w III lidze. Jeśli nie to i tak się cieszymy z tego meczu i pojedziemy za tydzień po zwycięstwo. Radość jest tym większa, że zwyciężyliśmy dzięki dobrej grze, w szczególności dwa pierwsze sety. Myślę, że liczni kibice przybyli na dzisiejszy mecz nie żałują bo rzeczywiście walka w pierwszych dwóch setach była na wysokim i widowiskowym poziomie, typowo męska siatkówka. Później już 3 i 4 set to była nasza przewaga zdecydowana na bloku i nie daliśmy już sobie wyrwać zwycięstwa. Ważne jest również to że sezon w Bobowej zakończyliśmy wygraną. – skomentował trener Paweł Popardowski.

Skład LKS Bobowa:

1. Tubek M.
2. Popardowski J.
3. Iwański J.
4. Wiatr R.
5. Kuś M.
6. Gryzło P.
7. Zięba W.
8. Gądkiewicz D.
9. Mędoń P.  [kpt.]
10. Steinhof B.
11. Kudławiec M.
12. Tubek M.  [L]

trener: Paweł Popardowski

fot. Jakub Oślizło