Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Podium dla Brzanej w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Autor: Paulina Kalamaszek
Za nami kolejne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, tym razem do etapu wojewódzkiego. Odbyły się one tydzień temu w Zespole Szkół Zawodowych w Gorlicach, a po raz piętnasty zostały zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Gorlicach

W eliminacjach powiatowych XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom” wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego. Do eliminacji powiatowych przystąpiło 25 uczniów. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 45 pytań z różnych dziedzin pożarnictwa m.in. przepisów prawnych związanych z ochroną przeciwpożarową, wyposażenia straży pożarnej, taktyki działań ratowniczo-gaśniczych, ratownictwa chemiczno – ekologicznego, medycznego oraz historii straży pożarnej. Egzamin ustny  wyłonił laureatów konkursu. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Wicestarosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski.

Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja w składzie: bryg Zbigniew Szurek – przewodniczący, Wioletta Sarnecka – sekretarz, kpt. Paweł Gryboś – członek. W wyniku eliminacji powiatowych wyłoniono następujących laureatów w poszczególnych grupach wiekowych.

GRUPA I – uczniowie szkoła podstawowych
1 miejsce – Aleksandra Przybyło – Szkoła Podstawowa w Sękowej
2 miejsce – Aneta Lenard – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Binarowej
3 miejsce – Katarzyna Kloc – Zespół Szkół w Brzanie

GRUPA II – uczniowie szkół gimnazjalnych
1 miejsce – Katarzyna Mika – Gimnazjum w Krygu
2 miejsce – Monika Jerzak – Gimnazjum w Moszczenicy
3 miejsce – Maciej Drożdż – Publiczne Gimnazjum w Łużnej

GRUPA III – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
1 miejsce – Paweł Turek – Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach
2 miejsce – Sebastian Ślęzak – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej
3 miejsce – Wojciech Hycnar – Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

Warto nadmienić że Gminę Bobowa reprezentowali: Katarzyna Kloc z SP Brzana, Adrian Myśliwiec z Gimnazjum w Brzanie, Karolina Padoł z Technikum Żywienia ZSO Bobowa.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe nagrody oraz dyplomy które uroczyście wręczali: Wicestarosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach st. kpt. mgr  Bogdan Białoń, Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach Krzysztof Kosiba. Nagrody dla wszystkich uczestników turnieju ufundowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Gorlicach oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach.

Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbędą się 29 kwietnia 2014r. w Krakowie.

źródło: PSP w Gorlicach
fot. PSP Gorlice/ SP/ UG Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy