Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jeszcze więcej niż rok temu zebrano podczas finału WOŚP w Bobowej (TV)

15.01.2015 Autor: Mateusz Książkiewicz
O blisko 3 tysiące więcej względem poprzedniego roku zabrali do puszek wolontariusze podczas XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Swiątecznej Pomocy jaka odbyła się na bobowskim rynku. Jak co roku na scenie nie zabrakło atrakcji, wśród nich zespół Zawersowani oraz Świarni. Do Bobowej przybyli także drużbowie bracia Matułowie.

Ostateczna kwota jaką bobowianie wpłacą na konto WOŚP zostanie poznana w najbliższy poniedziałek, kiedy to zakończą się aukcje internetowe na rzecz orkiestry. Dotychczas przeliczono puszki wolontariuszy, którzy kwestowali w gminie Bobowa i była to wartość 12 009zł ( 2014 roku była to kwota 9407zł).

Była to już druga gra orkiestry na bobowskim rynku a niedzielne wydarzenie poprowadzili Dariusz Włodarz i Agnieszka Zagórska-Walicka, nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej. Organizatorami WOŚP w Bobowej byli: Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, Zespół Szkół Nr 1 w Bobowej, Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, Samorząd Szkolny i Rada Rodziców przy Zespole Szkół Nr1, Ochotnicze Straże Pożarne,  Regionalny Portal Informacyjny Bobowa24.pl.

Na scenie oprócz dwóch zespół Zawersowani oraz Świarni, wystąpiły grupy dzieci z poszczególnych szkół z terenu gminy Bobowa oraz drużbowie bracia Matułowie, którym towarzyszył wspomniany już wcześniej zespół Śwarni. Podczas niedzielnego finału przez bobowski rynek przewinęło się kilkaset osób. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa drogowego zaprezentowany przez strażaków. Oprócz wydarzeń na rynku, na bobowskiej hali widowiskowo-sportowej przy ZS nr 1 rozegrane zostały dwa mecze piłki siatkowej (w sobotę i niedzielę) podczas których kibice również mogli wrzucić coś od serca do puszek orkiestry. LKS Bobowa wygrał z GKPS Gorlice wynikiem 3:2.

Opiekunem, który dbał o bezpieczeństwo ale i odpowiednią motywację wolontariuszy był Wojciech Szafraniec, nauczyciel ZSZ w Bobowej. Wśród kwestujących na dzieci i seniorów byli: Krzysztof Ojczyk, Krzysztof Osika, Katarzyna Kotowicz, Bartłomiej Cieluch, Zuzanna Kuczaj, Kinga Zych, Beata Sokulska, Wioleta Szwarga, Alina Tubek, Joanna Koźbiał, Anna Gorgosz, Kamil Stępień, Patrycja Kipiel, Małgorzata Karpińska, Kinga Myśliwiec, Joanna Ligęza, Dominik Hekłowski, Iwona Iwańska, Daniel Janowiec, Wojciech Bara, Kacper Walicki, Marzena Tarasek, Jolanta Wojtaczka, Tomasz Babicz, Sebastian Łukasik, Dominika Szczepanek, Łukasz Myśliwiec, Adrianna Mruk, Janusz Król, Klaudia Kipiel, Marcin Madej.

Swój udział w finale miały również nasze redakcje, bowiem na internetowych aukcjach WOŚP udało się wystawić wiele ciekawych i unikalnych przedmiotów. Ich sprzedaż jeszcze się nie zakończyła ale na dzień dzisiejszy kwota z aukcji to ok. 380zł. Serdecznie zapraszamy do udziału w licytacji wystarczy wejść na: www.wosp.bobowa24.pl.

– Uważam, że bardzo dobrze stało się że tego typu akcja jest organizowana w naszym mieście – komentuje Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. – Zwłaszcza, że włącza się w nią duża grupa mieszkańców jak również gości, którzy chętnie zbierają na potrzeby szpitali a to jest bardzo ważny społeczny cel. Tego typu akcje uczą też wrażliwości, szczególnie młodych osób na drugiego człowieka i jest to taka forma edukacyjna. Młodzi ludzie włączając się do kwesty ale też występując tutaj mimo chłodu, zimna na scenie dokładają w ten sposób swoją cegiełkę do tego. Chcą się przyłączyć do ważnej formy pomocy tym, którzy potrzebują wsparcia, poprzez zakup chociażby nowego i niezbędnego sprzętu. My także nie zwracamy uwagi na polityczne aspekty różnych kwestii. Interesuje nas dobro drugiego człowieka, stąd tutaj też nasz samorząd się włączył: jest zorganizowana scena, jest grupa osób, która poświęciła wiele czasu przygotowując się do tej akcji, do tej kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bobowej. Myślę, że należy to wspierać, dlatego osobiście tutaj jestem. Poprzez swój udział chciałbym pokazać, że tego typu działania są potrzebne.

– Wiele ludzi się włączyło do drugiego już finału na bobowskim rynku – dodaje Adam Urbanek, jeden z organizatorów WOŚP w Bobowej. O celu nie będę mówił, bo wiemy, że sprzęt za pieniądze zebrane trafia do szpitali i o to chodzi. Do tego by odbyła się dzisiejsza impreza przyczyniło się wielu ludzi. Urząd Miejski na czele z Burmistrzem dał scenę i wspomógł nas organizacyjnie, Centrum Kultury nagłośnienie i również organizacyjnie, a szkoły i różne instytucje przywiozły swoich uczniów by wzięli udział w programie na scenie. Były to szkoły: Zespół Szkół nr 1 w Bobowej, ZSO Bobowa, ZSZ w Bobowej, Szkoła Podstawowa w Jankowej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilczyskach, Szkoła Podstawowa w Sędziszowej i Szkoła Podstawowa w Stróżnej. Młodzież przygotowała bardzo fajne występy i uczą się w ten sposób wolontariatu a to bardzo ważny aspekt w wychowaniu młodego człowieka. Znaczącą sprawę odegrali tutaj wolontariusze. Jest trzydziestu jeden, najwięcej z Zespołu Szkół Zawodowych z Bobowej a pozostali z Zespołu Szkół nr 1 i ZSO Bobowa. Chcę tutaj podziękować portalowi Bobowa24, który również nas tu bardzo mocno wspomaga ale także prowadzi aukcje na rzecz orkiestry. Licytowane są koszulki, gadżety, kubki i różne inne rzeczy. Myślę, że to fajnie, że w ten sposób oczywiście to się dzieje. Portal na którym będzie można licytować jeszcze przez najbliższy tydzień to jest wosp.bobowa24.pl. Muszę tu powiedzieć, że bardzo pozytywny mamy sygnały od strony wolontariuszy, ponieważ również księża włączyli się do akcji. Nikt nam nie przeszkadzał, wręcz przeciwnie wiele osób nam pomagało. 

Warto przypomnieć, że środki finansowe z XXIII Finału WOŚP zostaną przeznaczone na leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Wszyscy artyści wystąpili na scenie charytatywnie. Głównym koordynatorem działań w Bobowej był Adam Urbanek, członek powiatowego sztabu WOŚP w Gorlicach.

Obejrzyj materiał filmowy.

 

fot. redakcja

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)