Rozpędzony KS Bobowa gromi rywala

W niedziele 25 października br. bobowski stadion znów przyciągnął kibiców żądnych sportowych wrażeń. Tym razem za sprawą meczu seniorów (A Klasy), którzy na własnym obiekcie podejmowali ULKS Wicher Mogilno. Dobra passa pozwoliła osiągnąć wynik 6:1 dla gospodarzy.

Spotkanie zaczęło się bardzo nerwowo. Już w pierwszej połowie sędzia pokazał 2 żółte i 1 czerwoną kartkę. Okazję do pierwszej bramki wykorzystał w 15 minucie Rafał Kudryk strzelając celnie z rzutu wolnego z 35 metra. Zawodnicy Wichru Mogilna podrażnieni stratą bramki, rzucili się do odrabiania strat dzięki czemu w 19 minucie, po dobrze rozegranym rzucie rożnym ponownie mieliśmy remis. Do końca pierwszej połowy atmosfera na stadionie była bardzo gorąca, nie obyło się bez kontrowersyjnych fauli i decyzji sędziów.

W drugiej części gry przewaga miejscowych była miażdżąca. Goście nawet nie udawali, że są zainteresowani przeprowadzaniem jakiś akcji ofensywnych. W 47 minucie świetnie wyszedł na pozycje Daniel Abram, jednak jego strzał głową nie zagroził bramce Kociołka. Zaledwie 5 minut później sędzia podyktował kolejny rzut wolny, który pozwolił Damianowi Świątańskiemu bez zastanowienia uderzyć w lewy słupek a w konsekwencji zdobycie kolejnego gola.

Świetnymi interwencjami popisał się także bramkarz Bobowej Mateusz Gucwa, ratując swoją drużynę przed stratą drugiej bramki. W następnych minutach zabłysnął Dariusz Magiera (64 min.), Damian Świątański (68 min.), Piot Budzyn (71 min.) oraz ponownie Damian Świątański 84, zaliczając hattricka.

Żółtą kartkę podczas meczu otrzymał Damian Świątański oraz Damian Nowak.