Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 16 października 2021

Wypadek na pograniczu Bobowej i Jankowej (TV)

13.01.2016 || Kategorie: Bobowa, Jankowa, Policja, Straż pożarna || Autor: Mateusz Książkiewicz

Dzisiejszego poranka (ok. godziny 7.30, 13 stycznia br) na drodze wojewódzkiej nr 981 (Zborowice-Krynica) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów – Seata oraz Skody. Do szpitala przewieziono trzy osoby!

 – W zdarzeniu zostało poszkodowane 3 osoby, pasażerka oraz dziecko podróżujące Seatem oraz kierujący Skodą – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. Wszystkie trzy osoby zostały zabrane przez dwa zespoły pogotowia ratunkowego do gorlickiego szpitala. Do zderzenia przyczyniła się najprawdopodobniej śliska nawierzchnia oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W działaniach biorą udział 4 zastępy straży pożarnej, dwa z JRG PSP w Gorlicach, grupa operacyjna oraz jednostki OSP Bobowa i OSP Stróżna. Warunki na drogach są bardzo trudne, jest bardzo ślisko dlatego mamy tutaj przestrogę aby ściągnąć nogę z gazu. Termometr pokazuje 3 stopnie a niestety przy gruncie mamy lodowisko stąd warunki do podróżowania są ciężkie.

Według relacji świadków stan dwóch osób podróżujących Seatem jest dobry, większe natomiast obrażenia doznał kierujący skodą. Ruch na drodze wojewódzkiej w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo jednym pasem.

fot. Mateusz Książkiewicz