Jadwiga Wójtowicz kandydat do sejmiku województwa małopolskiego

Wygrana z Chełmcem 3:0

Autor: Łukasz Augustyn
We wtorkowy śnieżno - mroźny wieczór na hali sportowej w Bobowej  rozegrany został mecz III Ligi Piłki Siatkowej Kobiet.  Naprzeciw siebie stanęły zawodniczki MKS Podkarpacie Bobowa i  GKS Iskry Chełmiec.

Dobra gra naszych zawodniczek w optymalnym składzie doprowadziła do wygrania spotkania 3:0. Pierwszy set to bardzo wyrównana gra do 15 punktów, potem nasze zawodniczki zostawiły w tyle rywalki w efekcie zwyciężając stracie. Drugi set to gra punkt za punkt oraz zacięta walka zawodniczek z Chełmca o zdobycie seta, jednak wynik 28: 26 znów pokazał, że siatkarki z Bobowej wychodzą cało z każdej opresji. Trzeci set to od początku dominacja naszych zawodniczek do 19 punktów, później seria kilku błędów, odrobienie strat przez przeciwnika aż do remisu 19 – 19 i dobrze rozegrana piłka końcowa, która zadecydowała o wygranej całego meczu. Podczas spotkania można było zauważyć jeszcze dużo błędów popełnianych przez nasze siatkarki, ale zgranie i chęć zwycięstwa pokazały, że zawodniczki LKS Podkarpacie walczą do końca.

„ Wygrana 3:0 na pewno cieszy. Poziom nie był rewelacyjny, ale rozpoczęła się gra o punkty. Liczymy się z tym, że przed nami lepsze i gorsze mecze, jednak myślę, że ten dzisiejszy dziewczyny mogły zagrać na 5”  – mówi trener Adam Urbanek.