Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dziesiąty Rodzinny Festyn w Sędziszowej !

Autor: Paulina Wilczyńska
Wczorajszy rodzinny festyn w Sędziszowej rozpoczął sezon letnich imprez gminy Bobowa. Była to już dziesiąta edycja zorganizowana przez szkołę podstawową oraz lokalną społeczność na terenie boiska sportowego.

Dzisiejsza biesiada to festyn rodzinny, z którego całkowity dochód pragniemy przeznaczyć na potrzeby szkoły i uczących się w nim dzieci – mówi Maria Bartoszek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sędziszowej. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim osobom, które włączyły się w organizacje tej imprezy środowiskowej. Ponadto dziękujemy wszystkim sponsorom. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że mamy wspaniałą pogodę. Dodatkowo dzięki burmistrzowi  mamy po raz pierwszy taką wspaniałą scenę, która będzie tutaj poświęcona.

Inauguracją festynu było poświęcenie przez ks. Jacka Kupca nowej sceny będącej własnością Urzędu Gminy Bobowa. Tuż po nim odbył się pokaz strażacki OSP Sędziszowa, rytuałów rycerskich, a także przygotowany przez najmłodszych uczniów szkoły występ teatralny. Można było posłuchać również koncertu orkiestry dętej z Siedlisk, hitów zespołu “Astron”, a przy wieczornej zabawie tanecznej, zespołu “Jaguar”. Na smakoszy czekały różnorodne wypieki, wojskowa grochówka, bigos, zapiekanki, hot-dogi i wiele innych. Specjalnie dla najmłodszych została przygotowana dmuchana zjeżdżalnia, trampolina oraz napełnione helem balony. Kolejną atrakcją była “liczbowa niespodzianka”, której zakup gwarantował wygranie atrakcyjnych nagród.

Festyn Rodzinny ma charakter charytatywny czyli cały dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły – komentuje Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej.  To ważne by lokalna społeczność angażowała się w taką działalność, mobilizując wszystkich mieszkańców jak również gości do tego, żeby każdy jakąś swoją cegiełkę włożył w to co się tutaj dzieje.

Słowa uznania wyraził na temat wczorajszego festynu senator Stanisław Kogut: – Ogromnie się cieszę, że takie festyny są organizowane. Gratulacje należą się organizatorom tej imprezy. Nie tylko z tego powodu, że dzisiejszy dochód jest przeznaczony dla dzieci ale przede wszystkim, że jest to prawdziwa integracja mieszkańców wsi oraz gminy. 

My również dołączamy się do gratulacji dla organizatorów na czele z dyrektorką szkoły Marią Bartoszek oraz sołtysem wsi Sędziszowa Stanisławem Tabisiem. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejny festyn, w którym mamy nadzieję będziemy mogli towarzyszyć mieszkańcom naszej gminy we wspaniałej zabawie!

fot. Michał Niemaszyk

 

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy